Dan škole

U srijedu 1. 6. 2011. proslavljen je Dan škole. Održani su nogometni turniri između 5. i 6. razreda i između 7. i 8. razreda. Pripremljena je i prigodna predstava, na kojoj su sudjelovali učenici.

Cilj dana škole je da se pokažu naša postignuća i aktivnosti tijekom školske godine. Naši učenici sudjelovali su na brojnim predmetnim natjecanjima (hrvatski, povijest, geografija) i sportskim natjecanjima (nogomet, stolni tenis), na susretu Tradicijske baštine (gdje je sudjelovala naša folklorna skupina), na smotri dječjih zborova, u raznim projektima („Škole za Afriku“, „Jašmak“, „Usvojimo dupina“) itd.  Održano je i nekoliko terenskih nastava (Karin, općina Jasenice, Krasno, Zavižan, Kutarevo, Gacka). Realizirano je i nekoliko izleta (Rab, Knin, Sinj, Split, Šibenik, Biograd).

Klikom na "opširnije" pročitajte kako je Dan škole doživio jedan naš učenik:

Nema nastave. Škola je lijepše i bogatije ukrašena i uređena za ovaj Dan. Većina učitelja nervozno trči po hodnicima škole, nekog dozivaju, s nekim se dovikuju, nekoga traže i ljutito otpuhuju.

Učitelj Darko prebire kao i obično po kablovima, zvučnicima i miksetama kako bi ozvučenje i ove školske priredbe bilo visoke kvalitete.

Vani na igralištu već se okupljaju mladi i nadobudni nogometaši naše pkole kako bi u ovoj prigodnoj utakmici pokazali svoje umjeće, ustvari još i više, jer publika je mnogobrojna i raznovrsna, razredni fanovinaoštreni, čak su sedmašice i osmašice pa inspiracije ima i previše.

Tako obično počinje program svečanosti, kojim obilježavamo Dan škole.

Nastavak je u našem jako lijepo uređenom školskom holu, punom naših radova i drugog šarenila.

Zastori su još navučeni, vide se sjene koje promiču, škripe stolice i stolovi, šiškaju kostimi - pripreme su pri kraju.

Roditelji i uzvanici pristižu. Počinje. Zastor pada, zbor je postrojen u svečanom dvoredu - HIMNA.

Naše voditeljice vješto i zabavno vode nas kroz program. Gel, evo ravnatelja - brrrrr - zar i on nastupa. Priča o školi, što smo radili i ono nešto što ne razumijem baš sasvim. Gotovo je, evo opet voditeljice, opet pjesma pa mali prvašići sa svojim igrokazom. Baš su slatki. Opet recitacije malih učenika i tko bi rekao da oni znaju tako zanimljive stvari.

Zatim nastupaju veliki učenici sa svojom predstavom o nekom ludom kralju što želi da padne plavi ili ljubičasti snijeg i o njegovoj kćerki koja je zaljubljena u pastira, a ne voli generala. Zanimljivo.

Sad su opet recitatori na sceni i opet su dobri. Na kraju neka teta čita priču o svojoj baki i koja joj je ostavila svoje uspomene i svoj JAŠMAK na čuvanje, a elegantne učenice trećeg razreda sa svojim muškim iz razreda prošetavaju po pozornici noseći JAŠMAKE kao iz ove priče koje su skoro sami izradili. Baš su lijepe.

Ustvari, baš je bilo lijepo i ovaj put na naš Dan škole.

Vilim R. 3.a.

objavio: Ana Lipošćak   datum: 7. 6. 2011.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 199044