O školi

Upisno područje OŠ Petra  Zoranića,  Jasenice  određeno je dosadašnjom mrežom osnovnih škola  za područje Zadarske Županije  i obuhvaća područje Općine Jasenice i to zaselak  Modrič, naselje Rovanjska, Maslenica, Jasenice, skupa sa pripadajućim zaseocima na području Općine i u podnožju Velebita.

Centralna škola smještena je u Maslenici, novoizgrađena je u poratnoj obnovi 2001.g.

Za učenike iz udaljenih zaselaka organiziran je prijevoz školskim autobusom. Područna škola u Rovanjskoj prihvaća učenike od 1-4 razreda iz mjesta Rovanjska i Modrič.