Dobrodošli na mrežne stranice naše knjižnice!

Radno vrijeme knjižnice:

Utorak, četvrtak, svaki drugi petak

8 – 14 sati

Stručna suradnica – knjižničarka:

Ivana Orešković Bugarija, mag.inf.

Kontakt:

ospzoranicajasenice@os-pzoranic-jasenice.skole.hr

ivana.oreskovic-bugarija@skole.hr

Školska knjižnica je informacijsko, kulturno i komunikacijsko središte škole. Pruža informacije i spoznaje neophodne  za uspješno djelovanje u današnjem društvu koje se sve više zasniva na informacijama i znanju. Ključna je poveznica ostvarivanja temeljnih kompetencija cjeloživotnog obrazovanja i međupredmetnih sadržaja u okviru školskog kurikula. Odgovara na informacijske potrebe svih sudionika odgojno – obrazovnog procesa. Kroz razne aktivnosti unutar postojećih programa potiče učenike na samostalno istraživanje, uporabu svih izvora znanja na različitim medijima, te ima temeljnu ulogu u osposobljavanju učenika za samostalno i cjeloživotno učenje.

U knjižnici se provodi  Program knjižnično – informacijskog obrazovanja učenika koji obuhvaća tri područja: čitanje, informacijsku pismenost, kulturnu i javnu djelatnost.

Sve o knjižničko informacijskoj pismenosti pročitajte OVDJE.