Na temelju zakona o pravu na pristup informacijama (“NN” br.172/03, 144/10, 37/11, 77/11 ) Osnovna škola Petra Zoranića.Jasenice donijela je dokument pod nazivom Katalog informacija. On sadržava pregled informacija koje posjeduje, kojima raspolaže ili nadzire Osnovna škola Petra Zoranića. Škola kao javna ustanova omogućuje pristup informacijama putem osobe ovlaštene za davanje informacija. Detaljnije o katalogu te ovlaštenoj osobi za davanje informacija možete saznati u tekstu ispod te u prilozima.

Službenik za informiranje u OŠ Petra Zoranića Jasenice je:

Mirjana Vulić, prof.

Službenik za informiranje imenuje se radi osiguravanja pristupa informacijama u svezi s obvezama propisanim Zakonom o pravu na pristup informacijama.
Službenik za informiranje je osoba mjerodavna za rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama, a obvezan je:

- rješavati pojedinačne zahtjeve
- unapređivati način obrade, klasificiranja , čuvanja i objavljivanja informacija sukladno unutarnjem ustroju škole
- osiguravati neophodnu pomoć podnositeljima zahtjeva u svezi s ostvarivanjem prava na informaciju
- poduzimati potrebne radnje i mjere radi urednog vođenja kataloga informacija

Pravo na pristup informacijama ostvaruje se podnošenjem pisanog ili usmenog zahtjeva službeniku za informiranje u vremenu 07:00 15:00 sati svakog radnog dana.

Priloženi dokumenti:
katalog-info2010.pdf