SAT U KNJIŽNICI

Knjižnično – informacijska pismenost: Referentna zbirka

Prema programu Knjižnično – informacijskog odgoja i obrazovanja učenicima 4. razreda održan je sat na temu Referentna zbirka. Knjižničarka Ivana Orešković Bugarija upoznala ih je sa Referentnom zbirkom školske knjižnice i e – referentnim priručnicima. Cilj sata bio je upoznavanje sa djelima Referentne zbirke, prepoznavanje na različitim medijima i korištenje u svrhu zadovoljavanja informacijskih potreba. Primjenom različitih nastavnih metoda ( razgovor, prezentacija, igra, pretraživanje, rješavanje zadataka) učenici su uspješno ostvarili ciljeve i pokazali visoku razinu motivacije i interesa. U mnoštvu informacija kojima smo svakodnevno okruženi od velike je važnosti usmjeravati učenike na relevantne i kvalitetne izvore informacija, a Referentna zbirka je svakako jedan takav. Stoga je program Knjižnično – informacijske pismenosti ključan za kvalitetno učenje učenika.

objavio: Ana Milovac   datum: 23. 1. 2020.