ŠKOLSKI MEDNI DAN

U ponedjeljak, 9. prosinca naši prvašići obilježili su Medni dan. Riječ je o akciji koja se odvija u više od 800 osnovnih škola u Hrvatskoj u organizaciji Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju i Ministarstva poljoprivrede. Učenicima je podijeljen  med sukladno posebnim pravilima Hrvatskog pčelarskog saveza zapakiran u takozvanu „nacionalnu staklenku za med“ volumena 370 ml. Staklenke su napunjene isključivo domaćim medom , a paket je upotpunjen i prigodnom slikovnicom.. Cilj programa je potaknuti i educirati djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda.

objavio: Ana Milovac   datum: 10. 12. 2019.