KAŠTANKA

24.listopada 2019. učenici od 5.-8. razreda u pratnji učiteljice Mire Šoša i ravnateljice Ane Milovac išli su u Kazalište lutaka Zadar. Kroz 45 minuta uživali su u jednoj od najslavnijih Čehovljevih kratkih priča koja je na kazališnu scenu dovela  jednu naizgled sasvim običnu kujicu koja se prema svome vlasniku ponaša kao i svaki drugi pas: privržena, razigrana, draga i poslušna kada to treba biti. Njezin vlasnik pripadnik je pak siromašne radničke klase s prijelaza iz 19. u 20. stoljeće u Rusiji. Uz mukotrpan rad, on je strog radnik i nepopustljiv gazda krutog držanja, u potpunoj suprotnosti s Kaštankinim razigranim repićem. No jednom kad se razdvoje, pa ponovo sastanu, toplina njihova ponovnog susreta prikazuje  privrženost i niz ostalih kompleksnih emocija kakav nam samo odnos čovjeka i psa može ponuditi.

objavio: Ana Milovac   datum: 25. 10. 2019.