FINANCIRANJE NABAVE DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA SREDSTVIMA IZ DRŽAVNOG PRORAČUNA REPUBLIKE HRVATSKE

Temeljem članka 14. stavka 1. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN 116/2018,od 21. prosinca 2018) Vlada Republike Hrvatske je donijela Odluku o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj za šk. god. 2020./21. sredstvima iz Državnog proračuna RH koji su članovi kućanstva koje je korisnik zajamčene minimalne naknade sukladno propisu kojim se uređuje područje socijalne skrbi.

Nadležni centri za socijalnu skrb podatke o učenicima koji ostvaruju pravo na financiranje drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola za šk. god. 2020./21. putem aplikacije dostavit će Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

Korisnici naknada obvezni su centrima za socijalnu skrb dostaviti potvrdu škole iz koje je vidljivo

da je učenik/ca u šk. god. 2020./21. upisan/a prvi put u određeni razred.

Odlukom je propisano da pravo na financiranje ne ostvaruju učenici:

• Koji ostvaruju pravo na druge obrazovne materijale po drugoj osnovi
  • Koji ostvaruju pravo na puni novčani iznos za nabavu drugih obrazovnih materijala
  • Koji ponavljaju razred

te stoga centri njihove podatke za isplatu ne dostavljaju Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

Učenici s područja jedinica lokalne ili područne (regionalne) samouprave koje će za šk.god.2020./21. osigurati nabavu drugih obrazovnih materijala također ne mogu ostvariti pravo na naknadu.

objavio: Ana Milovac   datum: 13. 7. 2020.