SVJETSKI DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM

I ove godine učenici i učiteljice Područnog odjela Rovanjska obilježili su Svjetski dan osoba s Down sindromom u četvrtak, 21.03. 2019. . Downov sindrom je genetski poremećaj koji je uzrokovan prisutnošću jednog kromosoma viška. Nastaje u trenutku začeća.

Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape, koje se u znak potpore oblače baš taj dan. Čarape moraju biti šarene i sretne, baš kao junaci toga dana.  Šrenim čarapama naša djeca su dala podršku osobama s Down sindromom da se integriraju u naše društvo, da im osiguramo mjesto u vrtiću i školi, da im osiguramo posao. Šarene čarape su prilika da se progovori o problemima osoba s Downom i pokaže podrška.

Učenici i učiteljice Svjetski dan osoba s Down sindromom obilježili su brojnim aktivnostima; izrađivali su šarene čarape, pisali prigodne poruke…

objavio: Ana Milovac   datum: 21. 3. 2019.